ДБУ «Дәүләт кадастр бәяләү үзәге» хезмәткәрләре дәүләт кадастр бәяләмәсен норматив-методик яктан тәэмин итү буенча эксперт төркеме утырышында катнаштылар.

2023 елның 20 ноябре, дүшәмбе

2023 елның 15 ноябрендә ДБУ «Дәүләт кадастр бәяләү үзәге» хезмәткәрләре Росреестр җитәкчесе урынбасары Е. В. Мартынова рәислегендә дәүләт кадастр бәяләмәсен норматив-методик озата баруны тәэмин итү буенча эксперт төркеме утырышында катнаштылар.
Утырышта кадастр бәясен билгеләү вәкаләтләре бирелгән бюджет учреждениеләре тарафыннан кулланыла торган программа карарларын анализлау нәтиҗәләре тәкъдим ителде. Шулай ук кадастр бәясен билгеләгәндә кулланыла торган ДБУның иң яхшы практикалары, шул исәптән бәяләр тудыручы факторларның кыйммәтләрен билгеләү өчен кулланылган ДБУ «Дәүләт кадастр бәяләү үзәге»  даими гексагональ челтәре билгеләп үтелде.
Аерым блок 2016 елның 3 июлендәге 22.1 237-ФЗ статьясына үзгәрешләр кертү мәсьәләләрен карады.
Мартынова Е.В. халыкара хезмәттәшлек кысаларында дәүләт кадастр бәяләве өлкәсендәге чараларны оештыру һәм үткәрү, аерым алганда, БДБ илләре (Беларусь Республикасы, Кыргыз Республикасы, Үзбәкстан Республикасы) белән уртак чаралар турында сөйләде.
Йомгаклауда Россия Халыкара күргәзмә-форумы кысаларында Росреестр стендын ачуга багышланган Дәүләт кадастр бәяләвенең 25 еллыгына бәйле чараларны оештыру һәм үткәрү мәсьәләсе каралды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: